O UDRUZI

Foto: Karmen Ratković

Hrvatska udruga za interpretaciju baštine, skraćenog naziva Interpretirajmo Hrvatsku, osnovana je u travnju 2016. godine s ciljem poticanja izvrsnosti i učinkovitosti u interpretaciji hrvatske prirodne i kulturne baštine, kao i osvještavanja o njenoj važnosti za razvoj lokalnih zajednica. Kroz svoje aktivnosti Udruga potiče širenje znanja i vještina, razmjena ideja, znanja i iskustava iz područja interpretacije baštine. Udruga je dio krovne europske udruge Interpret Europe.

Osnivači

prof. dr. sc. Darko Babić, predsjednik – docent i predstojnik Katedre za muzeologiju na FFZG-u i član nadzornog odbora u Europskoj udruzi za interpretaciju baštine (Interpret Europe)

mr. sc. Vlasta Klarić, potpredsjednica – stručnjakinja za razvoj i promidžbu kulturnog turizma na nacionalnoj i međunarodnoj razini

Dragana Lucija Ratković Aydemir, potpredsjednica – direktorica u Muze d.o.o. savjetovanje i upravljanje projektima u kulturi i turizmu, te Interpret Europe koordinator za Hrvatsku